"Láska beze slov"

Kdo je DULA

"Dula" je starý řecký název, který se dnes používá pro speciálně vyškolenou ženu, jež poskytuje především psychickou oporu rodičce a přispívá k dobrému startu celé nové rodiny.

V minulosti bývalo běžné, že rodičku při porodu doprovázely ženy. Dnes již speciálně vyškolené ženy, jež poskytují oporu těhotné ženě, podávají jí potřebné informace během těhotenství, porodu a šestinedělí a snaží se přispět k dobrému životnímu začátku celé nové rodiny.

Dula ženě poskytuje emocionální podporu a potřebné informace během těhotenství, porodu a šestinedělí. Těžištěm její práce je nepřetržitá psychická ale i fyzická podpora ženy během porodu. Klade si za cíl přispívat k dobré tělesné a duševní pohodě matek a novorozenců. Dula je připravena ženu doprovázet jak při porodu v nemocnici, tak v porodním domě nebo při porodu v domácnosti (za samozřejmé asistence porodní asistentky nebo lékaře).

Dula uznává porod jako jeden z klíčových okamžiků v životě ženy. Uvědomuje si, že způsob, jakým ženy rodí a děti přicházejí na svět ve svém důsledku ovlivňuje celou společnost. Chápe fyziologii porodu i emocionální potřeby rodící ženy. Dula zná rodičku i její přání a představy týkající se porodu. Pečuje o ženu, která si to přeje, po celou dobu porodu a určitý čas po narození dítěte. Pomáhá vytvořit takovou atmosféru při porodu, kdy se žena cítí bezpečně, může se uvolnit a plně se soustředit na samotný porod.

Partnera při porodu podporuje a pokud si to on přeje, může mu poradit, jak ženě co nejúčinněji pomáhat. U porodu dula rodičku nepřetržitě provází, je však diskrétní a snaží se nezasahovat, vycítí-li, že si to žena či dvojice nepřeje.

Její služby jsou užitečné jak prvorodičkám, tak matkám, jež přivádějí na svět druhé a další děti.

Přítomnost duly u porodu prokazatelně pozitivně ovlivňuje jeho délku a možný výskyt komplikací.

Novinky:

Od 1.7.2022 již nenabízím službu doprovod k porodu.
Vloženo 11.5.2022

Partneři:

Zdravie bez liekov
"Nech je strava vaším liekom"

Výchova
Výchova mění dětský křik
v „dobrý den, děkuji, dík.“
Výchova je úděl těžký
pro Rusky, Američanky i Češky.
Výchova musí pocházet od srdce
v domě prosťáčka i mudrce.
 July Berdaová

Kontakt:

Martina Holíková Blahová - certifikovaná dula

Martina Holíková Blahová

certifikovaná dula

Tel.: 739 084 611

E-mail: prvnidotek@seznam.cz

Air Bank č.ú.: 1866720011/3030

Stáhněte si kontaktní informace do mobilu
Stáhněte si kontaktní informace do mobilu přes QR kód

O mně Kdo je DULA Etický kodex Moje služby Reference Ceník

nahoru