"Láska beze slov"

Reference

Jsme rádi, že jste nás provázela v průběhu celého těhotenství a že jste s námi byla na sále a pomohla nám v prvních hodinách Stelinčina života. Neustále mi bylo po porodu dáváno najevo, že já jsem ta divná s tím porodním plánem, co si nechce nechat nic píchnout... a bylo pro mě důležité vědět, že za chvilku přijede MŮJ ČLOVĚK, který rozumí mým potřebám! Když jste přijela bylo to, jako by konečně vyšlo slunce, opravdu to pro mě bylo velmi důležité a přebilo to hořkou pachuť toho že rodím v pro mě "nepřátelském" prostředí, které bych si za normálních okolností, vědět že budu rodit dlouho, nikdy dobrovolně nezvolila.

Jana

 

I přesto, že jsem si mnoho načetla a porod si naplánovala podle svého, osud tomu chtěl přesně naopak. Přesto jsme zachovávali klid, protože jsme s manželem věděli, že se můžeme na Martinu spolehnout. Manžel byl hodně nervózní, původně nechtěl být ani přítomen u porodu. Martina byla naším spojovníkem, znala moje porodní přání, díky tomu jsem manželovi nemusela vše vysvětlovat a stresovat ho, tím co by mohlo nastat v určité situaci. A ona ho při porodu směřovala a informovala o aktuálním mém stavu. Tím jsme si vlastně my oba porod naší dcery intimně užili bez žádných nervů či paniky, strachu z bolesti ani z doktorů. Martina byla naše opora, náš průvodce porodem, náš svědek, náš fotograf :-)
Neloučím se, protože vím, a těším se, že se spolu setkáme při dalším mém porodu.

Linda, Marek a mimi Emma

 

Byli jsme s manželem moc rádi, že jste byla naší oporou při porodu. Manžel byl vystrašený a bezradný, ale Vy jste mu vždy vše vysvětlila a tím i uklidnila. Pro mě jste byla vnitřním klidem, že to vše neznámé zvládnu a nemusí to být pro mě traumatizujícím zážitkem. Jste opravdu člověk na svém místě. Klidná a empatická.
Děkujeme!
Mohu jen ostatním doporučit
.

 Slávka M.

 

Martina je úžasný člověk. Její pomoc nebyla jen odborná, ale hlavně psychická.
Kdykoliv jsem se na ni mohla obrátit. Byla velice ochotná po telefonu i při osobní návštěvě. Ukázala mi správné techniky kojení, které musela se mnou několikrát upravovat, ale vždy byla milá a trpělivá.
Mohu jen ostatním doporučit
.

  Alena B., Tišnov

 

S dulou Martinou jsem byla nadmíru spokojená. Jsem ráda, že jsem na ní dostala kontakt a doporučení. Je to člověk na svém místě. Podala mi užitečné informace, které se k budoucím rodičkám nedostanou, a které by rozhodně měly vědět.
Oceňuji také to, že dokázala podporovat mého manžela během doby, kterou jsem strávila na operačním sále.
Tímto děkuji za skvělou přípravu před porodem, péči během porodu, ale i podporu a pomoc po porodu
.

  Eva B.

 

Dulu Martinu jsme pozvali na předporodní návštěvu domů. Během dvouhodinového rozhovoru jsme se od Martiny dozvěděli mnoho přínosných informací, při čemž čerpala ze svých zkušeností v doprovázení maminek k porodu. Dostali jsme se také k tématu péče o dítě po porodu, např. kojení, nošení dětí v šátku, či používání látkových plen, což mě osobně velmi zajímalo.
Nakonec jsem rozhodla, že u porodu budu mít pouze manžela. Našla jsem totiž takovou porodnici, kde jsem cítila, že to spolu s porodní asistentkou zvládneme. Závěrem bych chtěla Martině poděkovat za její empatický, pozitivní a otevřený přístup a také ochotu vyjít nám v mnohém vstříc a popřát mnoho spokojených maminek.


  Veronika K.

 

Pokud hledáte někoho, od koho chcete znát odpovědi na různé nezodpovězené otázky ohledně porodu a jeho hladkého průběhu, kdo by Vás k němu doprovodil, držel za ruku a psychicky podpořil, pak jste správně na těchto stránkách.
Martinu - dulu, mohu Všem doporučit, byla se mnou u porodu mého druhého syna, který byl v porovnání s prvním zcela pohodový a přirozený. Její zásluhou jsem byla dostatečně informována a připravena, a proto tentokrát proběhl porod bez jakýchkoliv komplikací a zbytečných medikamentů.

  Martina, Divišov

 

Pro Mateřské centrum Divizna vedla Martina několik kroužků pro děti ve věku od 1 roku do 6 let.
Martina je skvělá ve způsobu, jakým děti umí zaujmout, pobavit, ale také naučit něčemu novému. Kroužky koncipuje tak, aby aktivity nebyly příliš jednoduché, ale ani aby děti nezatěžovaly. Z každého kroužku si děti odnesly nějaký \'výrobek\', na který byly náležitě pyšné, protože Martina nekritizuje, ale motivuje.
Kromě aktivit pro děti pořádala Martina také setkání těhotných žen a maminek s kojenci, kde předávala své bohaté zkušenosti s přípravou na porod a novinky v oblasti péče o miminka. Martina je prostě skvělá baba, a to o porodní :-)

  Renata V., Divišov

 

Služby, které Martina nabízí mohu jen doporučit. Mě hlídala nějaký čas syna, v době kdy mu bylo něco ke 3 rokům a i přes to, že je spíš stydlivější a introvert a do té doby s nikým cizím kromě rodiny nebyl, k „tetě Týně“ se moc těšil.
S dětmi má Martina velkou trpělivost a umí je zaujmout.
Je chytrá, milá, empatická, obětavá a umí naslouchat a poradit.

  Lucie R., Český Šternberk

 

Jako jediná z nás, díky své nekonečné trpělivosti, mohla Martina založit a vést školičku pro maličké děti, kterým se věnovala vždy s připraveným programem. Děti chodily velmi rády na hodiny s ní a pracovaly s nadšením. Osobní přístup propojený s metodou montesori byl pro naše děti velkým přínosem.
Mě osobně je líto, že už nemáme Martinu nablízku, a že se už nebude moci věnovat našim dětem. Ale přeji jí mnoho úspěchů v novém působišti a hodně spokojenosti!

  Zdislava K., Český Šternberk

 

Tondovi už je skoro půl roku a já vzpomínám, že loni někdy touto dobou jsi mi příjemným rozhovorem poskytla první informace o porodu. Asi nejdůležitější pro mne byla změna mého pohledu na porod – že to nemusí být jenom strašný zážitek, ale že to může být i zážitek “pěkný”. Ne ve smyslu příjemný, ale ve smyslu silný a obohacující. I když jsem nakonec nerodila s Tvojí podporou ale pouze s podporou Honzy, Tvoje rady mi hodně pomohly. Takže ještě jednou děkuji.

  Anička

 

Paní Martinu můžu jako dulu a laktační poradkyni jednoznačně doporučit. Všechna naše setkání byla velmi milá. Paní Martina je velmi přátelský a pozitivně naladěný člověk, který dokáže podpořit a uklidnit, když je třeba. Velmi oceňuji i její telefonické konzultace ohledně kojení. Přeji hodně spokojených maminek:)

  Eva Z.

Novinky:

Od 1.7.2022 již nenabízím službu doprovod k porodu.
Vloženo 11.5.2022

Partneři:

Zdravie bez liekov
"Nech je strava vaším liekom"

Výchova
Výchova mění dětský křik
v „dobrý den, děkuji, dík.“
Výchova je úděl těžký
pro Rusky, Američanky i Češky.
Výchova musí pocházet od srdce
v domě prosťáčka i mudrce.
 July Berdaová

Kontakt:

Martina Holíková Blahová - certifikovaná dula

Martina Holíková Blahová

certifikovaná dula

Tel.: 739 084 611

E-mail: prvnidotek@seznam.cz

Air Bank č.ú.: 1866720011/3030

Stáhněte si kontaktní informace do mobilu
Stáhněte si kontaktní informace do mobilu přes QR kód

O mně Kdo je DULA Etický kodex Moje služby Reference Ceník

nahoru